Zbrodnia w klasztorze na odludziu

Jak wiele można poświęcić w trosce o dobre imię? Kościół od wieków ma swoje tajemnice, które strzeże za wszelką cenę. W książce Czterdzieści dusz ze strony www.taniaksiazka.pl czytelnik dowie się, jak wiele można zataić w przypadku delikatnych spraw. Jak wielki nacisk jest kładziony na szybkie rozwiązanie niewygodnych zbrodni, nawet za cenę niesprawiedliwego osądu. A co najważniejsze czy każdy godzi się na takie niesprawiedliwe działania?

W oddalonej od większych skupisk ludzi miejscowości mieści się klasztor. Nie jest to jednak zwykły klasztor, zostali do niego zesłani duchowni, których reputacja pozostawia wiele do życzenia. Niestety nie na długo udało utrzymać się spokój tego miejsca, pewnej nocy dochodzi w nim do zbrodni. Ginie opiekun placówki, a jego zwłoki zostają zawieszone na krzyżu. Morderstwo zawierające tak wymowną symbolikę może wiele namieszać w kościele. Dlatego władze starają się ze wszystkich sił, aby incydent pozostał tajemnicą. Do sprawy zostaje wyznaczona młoda i ambitna policjantka Sara Bednarek. Już na początku dziewczyna zostaje sprowadzona na ziemie, nie będzie medialnego rozgłosu, a przełożony pozostawił ją bez wsparcia. Jasno dając do zrozumienia, że sprawa ma zostać rozwiązana szybko, nawet poprzez wyznaczenie kozła ofiarnego. Nie pomaga fakt, że przez zszarganą reputacje każdy z kapłanów może być potencjalnym mordercą. Młoda policjantka jednak nie traci nadziei i burzy spokojny rytm klasztoru poprzez niewygodne pytania oraz szczegółowe dochodzenie. Nie wszystkim przypadnie to do gustu.

Kto okaże się zbrodniarzem? Czy przełożonym spodoba się szczegółowe dochodzenie, które postanowiła prowadzić Sara?

O autorze


Piotr Borlik z wykształcenia jest inżynierem, ale od lat spełnia się jako pisarz. Spod jego pióra wyszły takie dzieła jak: ‘Boska proporcja’, ‘Materiał ludzki’ czy ‘Białe kłamstwa’. Zachwyca czytelników powieściami kryminalnymi napisanymi w filmowym stylu, dzięki czemu każdy może się poczuć jak uczestnik zdarzeń z powieści. Jego kryminały cechuje dbałość o szczegóły oraz w pełni przemyślana akcja.

 

 

Tagi: , , ,